Webové sídlo obce Závod!|nedeľa, 30 júna, 2024
PRÁVE STE TU: Home » NEWS2 » AKTUALIZÁCIA 19.6.24 | Rekonštrukcia cesty smerom na Tomky

AKTUALIZÁCIA 19.6.24 | Rekonštrukcia cesty smerom na Tomky

AKTUALIZÁCIA: 19.6.24

Dnes Správa ciest BSK začala prípravné práce pred štvrtkovou (20.6.24) pokládkou povrchu v úseku od križovatky po odbočku na Šišoláky.
Tento úsek bude neprejazdný predbežne do piatkového popoludnia.
Uzavretie úseku bude vyznačené dopravnými značkami.
Žiadame o rešpektovanie úsekových obmedzení.

Úsek cesty od križovatky len po odbočku na Šišoláky,
bude na sobotňajší Juniáles k dispozícii pre kyvadlovú aj osobnú dopravu.

AKTUALIZÁCIA: 4.6.24

V utorok 4.6.2024 sa začal frézovať úsek cesty č. III/1169 na vstupe do obce. Táto revitalizácia cesty si teraz vyžiada celkovú uzáveru dopravy s povoleným prejazdom vozidiel z osád Húšky a Priečne.
Zároveň žiadame obyvateľov  ulice Na Janáčke, aby používali príjazd k domovom cez križovatku na hornom konci. Taktiež vyzývame obyvateľov Východnej ulice, aby neparkovali autami pri ceste a  nedochádzalo k obmedzovaniu rekonštrukcie cesty alebo prípadnému poškodeniu vozidiel.

Oficiálna obchádzka na Tomky
je cez Moravský sv. Ján, Sekule, Borský sv. Jur.

Alternatívna obchádzka len pre osobné vozidlá
je smerom na Moravský sv. Ján cez osadu Trajlínky a osadu Húšky.

V pondelok 20.5.2024 Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja začala prípravné práce na revitalizáciu cesty č. III/1169 od križovatky v intraviláne obce Závod až po hranicu Bratislavského samosprávneho kraja a Trnavského samosprávneho kraja smerom na Tomky.

Tieto prípravné práce sa týkajú najmä odstránenia zeminy z krajníc a obnovením odvodňovacích kanálov popri ceste.

Samotná rekonštrukcia asfaltového povrchu začne v týždni od 3.6.2024.

Dovtedy je cesta prejazdná so zníženou rýchlosťou na 30 Km/h. Zároveň žiadame, aby motoristi brali ohľad na prebiehajúce práce a mechanizmy.