Webové sídlo obce Závod!|utorok, 16 júla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » NEWS2 » DVE VIDEÁ | Dni národných kultúr 2024 pre deti ZŠ a seniorov – Závod, Drösing, Lanžhot

V týždni pred Závodskými Bezchleba Hodmi sme mali v obci stretnutie detí a seniorov z troch štátov a obci:
SK – Závod, AT – Drösing a CZ – Lanžhot.

Dni národných kultúr 2024
pre deti zo ZŠ: Závod, Drösing, Lanžhot

V stredu 26.6.2024 sa stretli deti zo Základných škôl a od rána mali rôzne aktivity v škole, na školskom dvore a poobede mali v kinosále KD Závod kultúrny program v podobe koncertu Superstaristov: Paulínka Madejová (Ištvancová)  a Martin Madej.

Po koncerte bolo ešte tanečné vystúpenie: „Old SchoolBrothers“, na záver tanečného vystúpenia BRUISE predstavil deťom aj ich tohtoročný letný hit Dnes tancujeme spolu, s ktorým roztancoval celú kinosálu.

VIDEO - deti
Dni národných kultúr 2024
pre seniorov: Závod, Drösing, Lanžhot

Vo štvrtok 27.6.2024 sa stretli seniori z obci: Závod, Drösing a Lanžhot v Kultúrnom dome.
Región Záhoria je región pohraničný. Má to veľa výhod a určite aj nevýhod. Prišli sme na to vekmi a skúsenosťami. Stretli sme sa tu zástupcovia troch obcí a zároveň zástupcovia troch štátov. Delia nás hranice, reč, rieka Morava a narátali by sme toho viacej. No dnes budeme hovoriť a prezentovať práve to čo nás spája. Možno trochu viacej o tom čo nás spájalo v minulosti a následne prídeme aj k tomu, akú spolu tvoríme budúcnosť. Budúcnosť spoločnej Európy, budúcnosť, ktorú si želáme pre naše deti.

VIDEO - Seniori