Webové sídlo obce Závod!|streda, 17 júla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » NEWS2 » Organizačné info | XIII.ročník Závodské Bezchleba Hody 2024

Organizačné info | XIII.ročník Závodské Bezchleba Hody 2024

Družstevná ulica pri Centrálnom parku je počas jarmoku a slávností uzavretá.

ZÁKAZ PARKOVANIA NA CESTE :
– NA ŠTÚROVEJ ULICI PRI CENTRÁLNOM PARKU
(cesta III.tr. č. 1100)
– NA SOKOLSKEJ ULICI
(cesta III.tr. č. 1109).

P A R K O V A N I E  :
Okrem parkoviska na križovatke a pred Domom služieb, je možné parkovať aj :
– pozdĺžne na Družstevnej ulici v časti za kostolom,
– Kultúrnom dome,
– Futbalovom ihrisku,
– Materskej škole.

Motoristi by mali byť obozretní, dodržiavať povolenú rýchlosť, venovať pozornosť chodcom a správne parkovať svoje vozidlá na príslušných miestach. Zároveň je vhodné, aby návštevníci slávností tiež dodržiavali pravidlá a snažili sa vyhýbať nebezpečným situáciám.

POZVÁNKA NA ZÁVODSKÉ BEZCHLEBA HODY

S nástupom letných prázdnin sa v našej obci rozozvučia veselé tóny tradičnej kultúry.
Prvú prázdninovú sobotu (29.6.) otvoria miestne Závodské bezchleba hody už svoj XIII. ročník a to v rámci Záhoráckeho folklórneho festivalu.

Dedinský jarmok pri Centrálnom parku začne už o 8:00 hodine ráno. O tri hodiny neskôr, presne o 11:00, sa oficiálne otvoria obecné slávnosti príhovorom starostu obce Závod na pódiu v Centrálnom parku. O 10:00 začne celodenný program na pódiu v Centrálnom parku do 18:00 hodiny, kedy začne ľudová veselica s hudobnou skupinou Záhorácki chlapci.

SPRIEVODNÝ PROGRAM

Počas celého dňa budú návštevníci môcť navštíviť tvorivé dielne, kde sa budú môcť naučiť Drotárstvo, Keramika - točenie na kruhu, Práca s drevom.
Dielne budú otvorené od 11:00 do 18:00 hodiny.

Okrem tvorivých dielní môžete navštíviť zrekonštruovaný Dom 1890, kde bude Expozícia ľudovej architektúry, Škola tanca a výstava fotografií krojov.

Od 9:30 do 14:00 bude pri Centrálnom parku aj výstava poľnohospodárskych veteránov.

Na návštevníkov čakajú aj moderné technické atrakcie, ako je 9D kino, virtuálna realita, virtuálny filmulátor a pre najmenších detské kolotoče.

Všetkých zúčastnených čakajú stánky s občerstvením od miestnych organizácií.

Závodské bezchleba hody sú tak dokonalým miestom na začiatok letných prázdnin.
XIII. ročník tohto festivalu opäť sľubuje nezabudnuteľnú atmosféru plnú zábavy, učenia a kultúry.