Preskočiť na obsah

Správne triedenie papiera na Zbernom dvore

Zverejnené 20.8.2024.

Obec Závod ako správca Zberného dvora odpadov pripomína občanom, aby pri odovzdávaní papierového odpadu na zbernom dvore postupovali nasledovne:

Na Zberný dvor je možné odovzdávať nasledovné druhy papierového odpadu: noviny, časopisy, letáky, kancelársky papier, kartón a lepenku. Tento papierový odpad je recyklovateľný a patrí do zberných kontajnerov na papier.

Zároveň upozorňujeme, že na Zberný dvor nepatria nasledovné druhy papierového odpadu: mastný a znečistený papier, papier potiahnutý plastom alebo fóliou (napr. obaly z potravín), termopapier (napr. pokladničné bločky), voskovaný papier, papierové vrecia z cementu a podobné materiály, ktoré sú často kontaminované alebo majú nepriepustnú vrstvu. Tento druh odpadu nemožno recyklovať a musí byť zneškodnený iným spôsobom.

V prípade, že si občan nie je istý či daný druh odpadu môže vyviesť na zberné stanovisko papiera na zbernom dvore doporučujeme skontrolovať si označenie papiera na obale. Za recyklovateľný sa považuje papier s označením: PAP, 20 PAP, 21 PAP, 22 PAP, 39 PAP

Ďalej je potrebné, aby ste papierový odpad patrične zoskupili, či už do jednej alebo viacerých papierových krabíc alebo ho aspoň zviazali. Takýmto spôsobom uľahčíte manipuláciu s odpadom a prispejete k efektívnejšiemu spracovaniu.

Ďakujeme za Vašu spoluprácu a ohľaduplnosť voči životnému prostrediu.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sa obráťte na pracovníkov odpadového hospodárstva obce.
Telefonicky: 034/7799 312 | 034/7799 324
Mailom: odpady@obeczavod.sk