Preskočiť na obsah

Zmeny v zbere plastového odpadu na Zbernom dvore od 23.7.2024

Zverejnené 23.7.2024.

Obec Závod ako správca Zberného dvora odpadov oznamuje, že akýkoľvek plastový odpad vo forme bandasiek, veľko-objemných nádob, kanistrov, sudov a podobných nádob, ktoré boli určené na priemyselné využitie NEBUDE možné ich odovzdávať na Zberný dvor ako plastový odpad, nakoľko sa klasifikujú do kategórie nebezpečného odpadu.

Obec Závod plánuje do budúcna zabezpečiť aj zber takýchto nádob so špecializáciou spoločnosťou na likvidáciu nebezpečných odpadov v častejších intervaloch. Podrobnosti budú včas oznámené.

Zároveň pripomíname občanom, že kartóny z mlieka a džúsov patria do žltých vriec ako plasty.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sa obráťte na pracovníkov odpadového hospodárstva obce.
Telefonicky: 034/ 7799 312 |034/ 7799 324
Mailom: odpady@obeczavod.sk