Preskočiť na obsah

Život v našom zariadení – Rok 2019

Zverejnené 31.12.2019.

Oprava komína

Pracovníci obecného úradu opravili komín na budove zariadenia. Jej opravu sme vykonali ešte pred opravou  strechy na ostatnej časti budovy. Za pomoci OÚ bude vymenená celá časť strechy v jednom termíne.

Vybudovanie automatickej závlahy

Na základe projektu o využívaní dažďovej vody obecný úrad v Závode vybudoval automatické zavlažovanie trávnych plôcha okrasných záhonov v oddychovej zóne v našom zariadení. Prácu vykonával p. Krajčír Lukáš za čo mu chceme i touto formou poďakovať.

Pri výkopových prácach sa nám podarilo nájsť a starú pôvodnú studňu, ktorú po jej vyčistení napojíme do systému závlahy a budeme môcť využívať tento zdroj tiež na polievanie.

Vystúpenie detí z MŠ Závod

Veľké a milé prekvapenie pre našich klientov pripravili detičky z MŠ v Závode. Svojím programom potešili srdiečka klientom a spríjemnili spoločné chvíle pri peknom programe. Neostalo len pri vystúpení, ale detičky pripravili prekvapenie aj vo forme darčekov ktoré osobne predali všetkým našim klientom. Zariadenie tiež odmenilo deti sladkosťami a malým občerstvením. Ďakujeme a tešíme sa na nové stretnutia.

Nové kreslo

Pre skvalitnenie pracovného prostredia sme zakúpili nové kreslo do sesterne, v ktorej sú počas nočnej zmeny naše opatrovateľky. Určite sa im bude lepšie slúžiť a budú si môcť pohodlne sadnúť a oddýchnuť.

Hurá máme novú práčovňu

Po dlhšom rozhodovaní sme sa rozhodli, že si vybudujeme z vlastných zdrojov nové priestory pre práčovňu. Práčovňu sme už druhý raz sťahovali do lepších priestorov, no stále to nebolo tak ako by sme si predstavovali. Po zvážení,že by sme po určitých úpravách mohli z nepoužívaných priestorov vybudovať dôstojné priestory na práčovňu, sme sa pustili do práce. Museli sme staré priestory za pomoci zamestnancov OÚ vybúrať a potom pripraviť odpad a steny na obloženie, ktoré nám urobil pán Prskavec a pán Polák. Rozvod vody a odpad pre práčky nám urobil manžel našej zamestnankyne pán Chmelík. O novú elektroinštaláciu sa zase postarali pán Mareček a pán Olšovský. O vymaľovanie a osadenie nových dverí sa postaral pán Vrablec Dušan. Dokúpili sme si aj novú poličku. Do budúcnosti budeme musieť kúpiť novú práčku, lebo stará nám už začína dosluhovať. Môžeme byť hrdý, čo sme vybudovali a tým zlepšili pracovné podmienky našej pani upratovačke. Tiež sa chcem všetkým, ktorí nám pomáhali za super vykonanú prácu poďakovať. Ďakujeme.

Unín 2019 – cesta rozprávkovým svetom

Dňa 26. Júna sme sa zúčastnili s klientmi súťaže : Cesta rozprávkovým svetom, kde sme plnili rôzne úlohy. Celú súťaž sme absolvovali úspešne a boli sme aj od pani riaditeľky odmenený diplomom a pohárom. Pani Kostroňová  nás úspešne reprezentovala. Po súťaži nás čakalo ako vždy bohaté občerstvenie a tanečná zábava. V Uníne zase dokázali zorganizovať skvelý program, pri ktorom sa zabávali všetci zúčastnení.

Soch svätého Michala

V máji nám OÚ daroval do zariadenia sochu nášho patróna sv. Michala. Sochu nám posvätil p. farár zo Závodu a potom sme ju umiestnili do kaplnky vo fasáde ne prednej časti budovy. Obec zabezpečila aj jej zasklenie. My sme dorobili osvetlenie sochy, ktoré sa automaticky zapína a vypína v stanovenom čase, tak aby bola socha osvetlená v nočnom čase.

Naša skalka

V mesiaci apríl nám p. Zajícová spolu so synom vybudovali v oddychovej zóne peknú skalku. Týmto spôsobom sme zase o krok ďalej v budovaní a hlavne k dobudovaniu oddychovej zóny v našom zariadení. Chcem sa aj touto formou poďakovať za vykonanú prácu a vlastnú iniciatívu, ktorú si veľmi ceníme. Verím, že tento rok sa nám podarí s pomocou OÚ vybudovať tak vytúžený altánok. Verím, že spoločnými silami to všetko zvládneme a týmto spôsobom zase zvýšime kvalitu poskytovaných služieb naším klientom.

Bránka na vývoz popolníc

V mesiaci marec sme začali s prípravnými prácami pre vybudovanie bránky na vývoz popolníc. Popolnice sme museli voziť cez celý dvor na cestu. Vybudovaním malej bránky v plote sme podstatne zjednodušili a hlavne uľahčili manipuláciu s kontajnermi na komunálny odpad. Pri realizácii tohto projektu nám pomohli pracovníci obecného úradu a to hlavne pri búraní a betónovaní nájazdovej plochy. Výrobu a samotnú montáž bránky nám urobil p. Polák. Všetkým sa chceme i touto formou poďakovať. Ďakujeme.