Preskočiť na obsah

Život v našom zariadení – ROK 2020

Zverejnené 31.12.2020.

VIANOCE 2020

Aj tento rok sme pripravili pre našich prijímateľov sociálnej služby pekné a pokojné prežitie Vianoc. Im keď tento rok bol iný oko po iné roky, príbuzný sa nemohli stretnúť so svojimi blízkymi kvôli nariadeniam pre ochranu proti COVIDU 19. Snažili sme sa obyvateľom nášho zariadenia nahradiť rodinnú atmosféru. Myslím , že sa nám to aspoň trocha podarilo. Klienti mali sviatočnú večeru, darčeky a prekrásny vianočný stromček, ktorý si sami pomáhali ozdobiť

Odovzdávanie darčekov pre našich klientov

Dňa 23.12.2020 sme predali klientom darčeky ktoré sme pre nich pripravili  vo spolupráci s p. Pitoňákovou z nadácie:“ Koľko radosti sa vmestí do krabice od topánok“ a z darčekov ktoré pripravili žiaci ZŠ v Závode spolu s MŠ. V mene všetkých klientov i nás všetkým úprimne ďakujeme. Všetkých to veľmi potešilo,že aj v tejto ťažkej dobe si na našich seniorov spomenuli. Zajtra na Štedrý večer ich všetkých čaká prekvapenie pod stromčekom i od nás. Prajem všetkým požehnané a pokojné Vianoce, bohatého Ježiška a hlavne pevné zdravie.

Testovanie  pred Vianocami

V dňoch 21. a 22. 12. 2020 sme pretestovali všetkých klientov i zamestnancov na prítomnosť COVID 19. Všetky testy dopadli na výbornú, všetci sme s negatívnym výsledkom. Všetkom svedčí o dobrej prevencii a dôkladnom dodržiavaní všetkých protiepidemiologických opatrení. Prajem všetkým klientom aj zamestnancom aby sme tieto sviatky prežili v pokoji a do nového roku vstúpili všetci zdraví. Tak nám Pán Boh pomáhaj.

Mikuláš u nás

Tak ako každý rok i tento rok nás navštívil sv. Mikuláš. Všetci naši obyvatelia ho túžobne očakávali. Samozrejme prišiel a nemal prázdne ruky, priniesol nám všetkým darčeky. Po odriekaní nejakej krátkej básničky, alebo zaspievaní pesničky Mikuláš odmenil každého nášho klienta. Ďakujeme a o rok dovidenia.

Dňa 16.11.2020 sa nám podarilo konečne zrealizovať rekonštrukciu TV rozvodu v celom zariadení nášho DSS. Všetky TV prijímače na izbách, spoločenskej miestnosti i v sesterni majú zabezpečený kvalitný príjem TV programov.

Odborné práce realizovala firma z Malaciek. Touto formou sa nám podarilo zase o niečo zvýšiť kvalitu našich poskytovaných služieb.

Nový pomocník do práčovne

Včera 11.11.2020 sme kúpili nového pomocníka do práčovne. Je to nová veľká pračka na 17kg prádla. Staršie pračky sme už dali asi 3 – 5 -krát opravovať a majú už dosť za sebou. Verím , že nám táto nová práčka tiež tak dlho vydrží a bude nám dobre slúžiť.

Druhá vlna testovania

V sobotu  7.11.2020 prebehlo druhé kolo testovania na COVID 19. Opäť sme obstáli na výbornú. Všetci klienti aj zamestnanci mali negatívny výsledok testu. Je to všetko preto, lebo všetci pristupujeme zodpovedne k dodržiavaniu všetkých nariadení a tým chránime klientov i seba. Toto cestou sa chcem poďakovať všetkým klientom za dodržiavanie  nariadení a veľkú trpezlivosť. Tiež i celý personál má veľkú zásluhu na tomto výbornom výsledku a predovšetkým ďakujeme p. Hupkovej, ktorá sa stará o naše zdravie , ďakujeme.

Prvá vlna plošného testovania

V sobotu 31.10.2020 prebehlo v našom zariadení plošné testovanie na Covid 19. Testy sme obdržali od Bratislavského samosprávneho kraja, testovanie klientov i zamestnancov sme si urobili vlastnými silami. Všetci zamestnanci svojim poctivým prístupom pomohli že zariadenie prešlo otestovaním bez jediného pozitívneho testu. Zatiaľ sa držíme a verím , že obstojíme v boji proti pandémii a budeme naďalej svojím zodpovedným prístupom chrániť klientov a aj seba.

Veľké sťahovanie

V zariadení došlo k veľkému sťahovaniu na základe požiadavky OÚ, ktorý sa touto formou snažil vytvoriť nové priestory pre praktického lekára. Priestory sme uvoľnili k 1.8.2020. Celý tento proces nás stál veľa úsilia i financií tiež i obec. Nové priestory sme si zariadili ako len bolo možné a financie dovolili. Zvykáme si na nové priestory, i keď nám to v tomto období ťažkej situácie dosť skomplikovalo život. Verím, že to i takto všetko zvládneme.

Posedenie pri ľudovej  hudbe

14.2.2020 sa zase uskutočnilo posedenie pri ľudovej nôte. Klienti si spolu zaspievali a niektorí si aj zatancovali s personálom. Zase si spríjemnili spoločné chvíle v zariadení. Klienti sú vždy veľmi radi keď si na nich niekto spomenie. Pri peknej pesničke zabudnú na svoje trápenie i choroby. Je to vždy spríjemnenie pobytu v zariadení, ĎAKUJEME  Medlenovci bolo to supééééééééééér.

Altánok

10.10.2019 sa začala príprava a následne budovanie altánku  v oddychovej zóne nášho zariadenia. Prácu vykonával p Krajčír Alojz  ako projekt, ktorý vypracoval OÚ Závod v spolupráci s Bratislavský samosprávnym krajom. Klienti aj touto formou ďakujú. Veľmi radi tam sedia a oddychujú pri počúvaní hudby.

Nová strecha

V Januári  tohto roku sa začala montáž novej strechy na starej časti strechy budovy zariadenia. Celý projekt je pod záštitou i financovaní obce Závod. Teraz budeme mať už vymenenú celú strechu na našej budove. Ostáva len dobudovať bleskozvody aby sme splnili požiadavky ohľadom bezpečnostných predpisov. Takto sme zase skrášlili budovu a hlavne zamedzili zatekaniu do budovy.